Koka kopnes vai citi jumta konstrukcijas veidi

Viennozīmīgi jumta konstrukcija jau ir viens no būtiskākajiem momentiem mājas celtniecības laikā. Brīdī, kad būs uzstādīts jumts vai jau jumta segums, ir būtiski ievērot tehnoloģiju uz kā tad balstās mājas jumta uzstādīšana, turklāt kuras pārkāpšana var radīt nepatīkamus momentus, piemēram, siltuma zudumu, ūdens tecēšanu mājā vai arī var tikt sagrauta visa jumta konstrukcija. Lai jumts tiek galā ar savām aizsardzības funkcijām, tam vajadzētu būt nekļūdīgi uzbūvētam, kā arī būvniecības laikā nevajadzētu aizmirst arī par tāda veida lietu, kā jumta siltināšana. Protams, ir arī variants izmantot jumta kopnes kā īpašu dizaina variantu, gan kā jumta balsta funkciju.

Uzzini vairāk – http://marupesjumti.lv/

Piemērotākā jumta konstrukcija

Mājas jumta segums varētu būt bitumena lokšņu, metāla, dakstiņu, bitumena uzkausējamais jumts, ko izmanto, kad būvē plakano jumtu, un nezazbezta šīfera jumts. Kāds tieši jumta segums ir vislabākais un kāda tieši jumta uzstādīšana būs piemērota Jums, jau ir atkarīgs no tā, kāda būs jumta konstrukcija. Vispopulārākie ir un būs divslīpju vai viena slīpuma jumti, kur pati jumta uzstādīšana realizējas, lietojot dakstiņu vai šīferi. Metāla jumti būs labākais risinājums priekš dārza mājām. Bieži vien sarežgītie jumta konstrukcijas veidi var tikt piemēroti individuālam prasībām, veidojot diezgan neparastus mājas dizainus, šeit vislabākais jumta segums būtu bitumena loksnes, kuras arī ir izdevīgākais izvēles variants.

Kā tad var izmantot kopnes?

Pašas jumta kopnes ir jumta konstrukcija, kas savā starpā savienojas ar plaksnēm no tērauda, tādā veidā var iegūt izturīgu konstrukciju, kā arī tiek ietaupīta koksne. Kopnes taisa no izkaltētas koksnes un tās konstrukcijas apstrādā ar aizsarglīdzekļiem, tādējādi padarot kopnes ilgmūžīgas un ugunsizturīgas. Savukārt, jumta spāres prasa trīs reizes vairāk koka, padarot koka kopnes par labu alternatīvu. Koka kopnes parasti ir izturīgas un viegli uzstādamas, pie tam šī tipa jumta konstrukcija tiek pielietota gan dzīvojamās mājās, kā arī saimniecības telpās vai ražošanas ēkās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *