Gardākie konditorejas izstrādājumi

Konditoreja – kas tad pats pirmais nāk prātā? Protams tie būs saldi konditorejas izstrādājumi, kā piemēram saldas tortes un kūciņas. Bet patlaban pakalpojuma piedāvājumu klāsts jau ir palielinājies, un vairākas konditorejas Rīgā vai arī citās Latvijas pilsētās sāk piedāvāt ne vienīgi uzkodas banketam, bet arī citus pakalpojumus, piemēram, galdu klāšana izbraukumā.Šis serviss jau ir diezgan iecienīts daudzu cilvēku vidū, tā kā pašiem jau rūpēties par maltīti būs laikietilpīgi un neparocīgi. Savukārt šajā gadījumā tiks izveidota individuāla banketu ēdienkarte, kas tad tiek adaptēta Jūsu un Jūsu viesu vēlmēm, un arī pēc tam nebūs jālauž galva, kur pasūtīt garšīgu kliņģeri.

Kūkas un tortes ir tie konditorejas izstrādājumi, kam ir japievērš liela uzmanība

Nav svarīgi, kādi svētki plānoti, taču patlaban vienīgi daži cilvēki izvēlās veikala tortes bet arvien milzīgāku pieprasījumu saņem ne vien tortes uz pasūtījuma Rīgā, bet arī citur Latvijā. Protams tādi konditorejas izstrādājumi, kā piemēram torte vienmēr būs svinību galda pamata dekorācija. Un visbiežāk torte tiks pasūtīta atsevišķi pārbaudītā konditorejā. Konditorejas Rīgā piedāvā cilvēkiem vairākus desmitus dažnedažādu pildījumu un noformējumu tortēm. Priekš tam, lai tiešām var izdomāt, kādu tieši pasūtīt torti, nepieciešams saprast, kādi tieši tortes veidi var būt īstenoti. Paši banketi standartā priekšroku dod šādam tortēm – biskvīta, marcepāna, suflē vai arī jogurta. Jogurta vai suflē tortes pēc pasūtījuma ir piemērotas, kad viesi rūpējas par savu svaru. Marcipāns tiek uzskatīts par vienu no dārgākajiem. Taču visbiežāk tortes pēc pasūtījuma jau ir tieši no biskvīta. Konditorejas izstrādājumi no biskvīta var īstenot jebkuras fantāzijas, un gatavās kūkas pārtop par mākslas darbu, ar ko lepojas konditorejas rīgā vai jebkur citur pasaulē.

Uz ko jākoncentrē uzmanība, kad tiks rīkoti banketi?

Banketi tomēr ir viens no pieprasītākajiem svētku organizēšanas veidiem. Tie jau ir atbilstoši kāzām vai jubilejām, lieliem izlaidumiem vai citiem notikumiem. Plānojot pasākumu, tad ir nozīmīga labi izstrādāta banketu ēdienkarte, ņemot vērā aicināto viesu skaitu. Aizraujoši, ka pati banketu ēdienkarte ir rēķināta gramos attiecīgi pret pasākumu ilgumu. Lietišķie banketi standartā aizņem pāris stundas, un šeit uzkodas būs rēķinatas atbilstoši līdz 400 gramiem uz viesi. Klajot galdu jubilejai vai izlaidumam, kas turpinās līdz pat sesām stundām, tiek rēķināts no 600-1200 gramiem produktu uz viesi. Turpretim kāzu svinībās skaitot klāt arī tortes uz pasūtījumu, tiks rēķināts līdz 1,5 kg produktu liela banketu ēdienkarte uz vienu cilvēku. Jebkura gadījumā galdu klāšana izbraukumā ir izdevusies tad, kad to rīko pārbaudīta vieta. Savukārt galdu klāšana cenas ziņā jau ir atkarīga no izmantoto produktu daudzuma.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *