Cik nozīmīgi būtu šodien prast pielietot pirmo palīdzību?

Iespējams pateikt, ka tieši ikkatrs saprot, kas tomēr ir pirmās palīdzības kursi un daudzi no mums ir tos izgājuši, taču, laikā kad dzīvē notiek apstākļi, kas liek lietot šīs mācības, reti kurš no mums to varēs. Šo var izskaidrot arī ar to, ka tad, kad tiek pasniegta pirmā palīdzība, reti kas to uztver nopietni kā arī cenšas visu saprast. Protams, drošāk mēs jutīsimies, ja atstāsim cilvēku glābšanu glābēju un mediķu rokās, tā kā baidīsimies nodarīt pāri. Taču bieži vien tieši pirmā palīdzība ir tā, kura izglābj cilvēkam dzīvību. Tāpēc vajadzētu arī ielāgot, ka pirmā palīdzība ir tā lieta, ko labāk būtu iziet atkārtoti, lai tiešām zināt, kādā veidā rīkoties brīdī, kad kādam nepieciešama palīdzība. Uzzini vairāk pie Amatprasme speciālistiem!

Galvenais, kas tieši būtu jāsaprot ikvienam no mums, priekš tam, lai kādu izglābtu

Lai nesamulstu un tiktu kompetenti sniegta pirmā palīdzība, būtu nozīmīgi ievērot šādu darbību secību. Vispirms jau ir jāpārliecinās par sevi, ka esat drošībā, par to nepārtraukti atgādina arī pirmās palīdzības kursi. Pārliecinieties par cietušā drošību un citu cilvēku drošību. Pārliecinieties, vai tiešām cietušajam jūtamas jebkādas dzīvības pazīmes (skaidrs pulss, manāma elpošana, acis reaģē uz gaismu). Lai pārliecināties par elpošanas pazīmēm, nepieciešams atlikt cietušā galvu atpakaļ, pieliekties pie mutes un deguna un tad mēģināt sadzirdēt vai sajust, vai cilvēks elpo. Mēģinot sataustīt cietušā pulsu, būs nepieciešams uzlikt pirkstus uz artēriju. Lai saprast kāda ir cietušā apziņa, ir jāsakrata tas, taču vien, gadījumā ja tas ir iespējams. Nekavējoties jasazinās ar viens viens divi, bet tad jācenšas sniegt pirmā palīdzība, kura atkarībā no situācijas var būt – normalizēt elpošanu, sirds masāža, asiņošanas apturēšana vai pārējās darbības. Jānodrošina cietušajam komfortu un jāgaida palīdzība.

Mācību centrs, kur ir mācīta pirmā palīdzība

Gadījumā ja ir vajadzīgi mācību kursi pirmajai palīdzībai, Jūs meklējat to vietu, kurā tos apgūt. Visbiežāk pirmā palīdzība vadītājiem jau ir atrodama auto skolā, jo savādāk vajadzīgs tāds mācību centrs, kur tos apgūt. Obligāti pārliecinieties, ka tieši šie pirmās palīdzības kursi csdd izvirzītajām prasībām jau ir atbilstoši. Labā vietā pirmās palīdzības kursi pieejami ne vien latviešu valodā, bet arī, piemēram, krieviski. Eksistē mācību kursi tieši uz 15 vai 12 stundām, svarīgi zināt, ka autovadītājiem vajadzīgs 15 stundu kurss. Apskatiet iestādes interneta lapu, tai jābūt detalizēti aprakstītai un cenas vajadzētu ērti atrast, lai tieši Jūs uzreiz varētu saprast, vai dotais mācību centrs Jums atbilst vai nē. Protams, ka izpētiet rekomendācijas par atrasto vietu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *