Mūsdienu Latvijas mērnieks un ģeodēzija

Kā tas redzams tagadējā terminoloģijā, ģeodēzija ir un būs jebkāda objekta atrašanās vietas noteikšana, kā arī tā lieluma un pašas formas aprakstīšana. Šeit ir redzama cieša saikne gan ar matemātiku un ģeogrāfiju, kā arī ar ģeometriju. Pateicoties ģeodēzijai, tiek radītas koordinātu noteikšanas sistēmas, kā arī uzbūvēti ģeodēziskie tīkli un noteikti punkti uz zemes virsmas. Topogrāfiskais plāns lauj orientēties zemes virsū, bet pats mērnieks ļauj precīzi identificēt kam kāds zemes gabals pieder, un pēc tam būs izsniegts zemes robežu plāns, kurš likumiski apzīmē robežas. Noteikti tieši šodien Latvijas mērnieks ir tik pieprasīts, jo nepieciešams daudz precizet robežas un tad veic izmaiņas pats zemes kadastrs.

Uzzini vairāk – https://www.geodezists.lv/pakalpojumi/lazerskenesana/

Mērniecība kā arī daudzas citas ģeodēzijas daļas

Var izdalīt sekojošas ģeodēzijas nozares: topogrāfija, kura tad ir inženierzinātnes mērniecība un zemes virsmas apraksts, kuru izvēlās būvniecības procesos un tas ietver tehnoloģiju un darba organizāciju, priekš tam, lai atrisinātu inženierijas un celtniecības problēmas. Hidrogrāfija ir ģeodēzija, kas pēta ūdeni. Izmantojot aerofotogrāfiju tiek veidotas kārtis, savukārt kadastrālā uzmērīšana jau ir inženiertehnisko darbību un dabas resursu uzskaite un novērtēšana. Šodien iekārtu pasaule ir milzīga un jebkurā sfērā mērnieks izmanto dažādas ierīces, piemēram kā lāzerskenēšana vai arī 3d skenēšana, priekš tam lai mērījumi varētu būt pēc iespējas precīzi. Latvijā ir gan valsts zemes kadastrs, kur apvienoti īpašumi un dati par to saimniekiem un zemes izmēriem, kā arī meliorācijas kadastrs, kurā tomēr ir valsts objekti, piemēram, ūdensnotekas, drenāžas sistēmas un sūkņu stacijas.

Topogrāfija pie mums valstī, labākā speciālista noteikšana

Nepieciešams sākt būvdarbus un līdz ar to nepieciešami detalizēti plānojumi un zemes ierīcības projekti? Būs jāsameklē tāds Latvijas mērnieks, kas nodrošina pilna spektra kvalificētu palīdzību un arī pats ir profesionālis, tā kā mērniecība jeb topogrāfija ir tieša zinātne, kas prasa lielu vērību. Ja ir vajadzīgs jauns robežu plāns, ko prasa zemes kadastrs, tad Jums arī nepieciešams mērnieks. 3d skenēšana un lāzerskenēšana nodrošina to, ka iespējams skenēt objektus, kas ir jārestaurē. Kad klients nonāk pie tādas lietas, kad viņam vajadzīga topogrāfija cena šim procesam nemaz nav īpaši maza, ņemot vērā to, ka Latvijas mērnieks īsteno lielu daudzumu kvalificēta darba. Bet vēlams salīdzināt dažus mērītājus, lai atrastu labāko variantu. Taču jāsaprot, ka labs Latvijas mērnieks ir profesionālis ar vairāku gadu pieredzi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *