KĀ IZVĒLĒTIES DĀRZIŅU SAVAM BĒRNAM?

Bērnu laišana dārziņā un pēc tam skolā, katram vecākam nozīmē ļoti daudz un tas ir īpašs brīdis. Pie mums pieteikumu pirmsskolas izglītības apmeklējumam vecāki steidz iesniegt jau pavisam drīz pēc bērna nākšanas pasaulē. Vecāki, nereti, mācību iestādi izvēlas jau pirms bērnu dzimšanas. To nevar izdarīt pirms bērna dzimšanas, jo vajadzīgs mazuļa personas kods. Daudzi vecāki izvēlas bērnu pierakstīt gan valsts, gan pašvaldības dārziņos, jo šādi kļūst augstāka iespējamība bērnus palaist bērnudārzā jau pusotra vai divu gadu vecumā, kad vecākiem ir pilnvērtīgi jāatgriežas darbā. Privātajos bērnudārzos rinda var pienākt jau pēc pusotra gada, kas nav pārāk izplatīti valsts bērnudārzos, kur vecākiem nākas gaidīt pat 3 un vairāk gadus, ja bērnudārzs ir liels un kalpo kā populāra izvēle daudzu vecāku starpā.

BĒRNA PIERAKSTĪŠANA MĀCĪBU IESTĀDĒ.

Jaunie vecāki,nereti līdz galam īsti neizprot, kā notiek bērna pieteikšana rindā bērnudārzā. Mūsdienās to ir iespējams izdarīt elektronski un nav jābrauc speciāli stāvēt garā rindā mācību iestādē, kā tas bija pirms gadiem trīsdesmit. Bērnu uzņemšana rindā privātā bŗnudārzā, notiek saskaņā ar vadību. Mūsu valstī bērna uzņemšana privātā dārziņā parasti pienāk pēc vidēji pusotra vai gandrīz diviem gadiem. Izredzes, ka šajā pat laikā pienāks rinda arī pašvaldības pii ir neprognozējama. Privātais bērnudārzs ir maksas mācību iestāde, bet, var būt pieejams pašvaldības līdzfinansējums, mācību maksas segšanai un to izmanto visi vecāki, kuru bērni apmeklē šāda tipa mācību iestādes.

PELDĒŠANAS NODARBĪBAS BĒRNIEM PIRMSSKOLAS MĀCĪBU IESTĀDĒ.

Daudzi vecāki mācību iestādi, arī bērnudārzu, saviem bērniem mēdz izraudzīties pēc dažādiem kritērijiem. Bieži vien lielu lomu izvēles izdarīšanā spēlē tas, kāda veida papildus nodarbības un brīvā laika pavadīšanas opcijas tiek piedāvātas. Vispopulārākās var būt matemātikas un kādas svēsvalodas papildus apmācības, taču noteikti pēdējos gados kļūst populārs arī baseins un peldētprasmes apmācība jau no pavisam maza vecuma. Ja zīdaiņu peldināšana vai bērnu peldēšanas nodarbības var būt iestādes sarakstā, tad bez šaubām var apgalvot, ka daudzi vecāki izvēlēsies tieši šo bērnudārzu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *