Acu brilles vai varbūt kontaktlēcas, kas ir vislabāk?

Mūsu laikmetā lēcas acīm tomēr ir tāda tipa masveida produkts, ar ko tad jau nemaz nevar izbrīnīt. Kontaktlēcas jau ir palikušas par labu katras dienas daļu bez kuras mēs jau nevaram iedomāties mūsu ikdienu. Kā parādījās lēcas? Vai spējat iedomāties, taču pirmais, kas pieskarās šai tēmai, ir slavenais Leonardo da Vinči un tas jau ir attēlots 1508.gadā grāmatā Acu kods. Tieši Da Vinči radīja šī brīža kontaktlēcas plānu. Tomēr izcelt, kad tieši viņš ir lēcas radītājs nemaz nevar. Taču to attiecināt uz sekotājiem var, piemēram, nemaz nevar nepieminēt filozofu, fiziķi Renē Dekartu. 1632.gadā Dekarts uz acīm uzlika stikla trauku, kas bija tiešām pilns ar ūdeni, jo tieši tā Leonardo aprakstīja topošās kontaktlēcas. Bet diemžēl valkāt šīs kontaktlēcas acīm nebija realizējams.

Vēl pēc 200 gadu fiziķis un astronoms Dž.Heršels atgriezās pie kontaktlēcām. Tieši viņš ir tas, kurš rakstos raksturoja, kā tieši izskatās īstas un pareizas lēcas.
Bet kurš tieši izgatavoja pirmās lēcas acīm no stikla? Vācu stikla pūtējs Mullers, un šis neaizmirstamais notikums oftalmoloģijā bija 1888. gadā. Tā pamata doma nebija sataisīt lēcas. Mullers vienīgi mēģināja palīdzēt draugam saredzēt visu krāsās.

Un, protams, šobrīd, pateicoties visiem šiem cilvēkiem, mēs visi varam nomainīt apnicīgās brilles un pasūtīt savas lēcas internetā vai tuvākajā optikas salonā. Nenoliedzami, jau var nēsāt brilles, bet gadās situācijas dzīvē, kad ērtāk būs tieši lēcas. Kā tieši izvēlēties šī veida produkciju?

Kā var nekļūdīgi izvēlēties sev kontaktlēcas?

Patlaban eksistē ne vien viens kontaktlēcas interneta veikals, kur piedāvājuma klāstā ir tiešām atšķirīgas lēcas. Pašas kontaktlēcas jau var atšķirties viena no otras ne tikai pēc to cietuma, lietošanas mērķa, krāsas, valkāšanas ilguma, bet arī lēcas cena ir diezgan atšķirīga. No kā tieši šis viss būs atkarīgs? Pirmais, kāds tieši lēcu tips tiek meklēts – cietas vai mīkstas kontaktlēcas.
Mīkstās lēcas acīm protams ir visizplatītākais tips. Viņas tiek domātas klientiem ar tuvredzību, astigmātismu vai senilu hiperopiju. Šī veida lēcas acīm pielieto arī medicīniskiem nolūkiem, piemēram, ja ir vajadzīgs ielikt acī zāles vai aizsargāt tās, priekš tam, lai padarīt ātrāku dzīšanas procesu. Savukārt, cietās lēcas acu ārsti nozīmē, ja cilvēkam jau ir pašas radzenes formas izmaiņas, ko nevar uzlabot ar mīkstajām. Šīs izmaiņas ir, piemēram, astigmātisms.

Lēcas var iedalīt pēc nēsāšanas ilguma. Viendienas lēcas parasti tiek liktas no rīta, bet izņemtas naktī, vēl ir elastīgās lēcas, kuras sniedz iespēju gulēta ar lecām acīs pat nakti vai divas. Tiek izlaistas arī pagarinātās darbības, kur tad lēcas var nēsāt līdz 6 dienām pat neizņemot tās un visbeidzot, nepārtrauktās, kur nēsāšanas ilgums var būt līdz pat mēnesim.
Pastāv vēl krāsainās kontaktlēcas internetā, kas izmaina Jūsu acu krāsu un ir arī raibas lēcas, ļaujot Jums palikt, piem., par vilku vai arī vampīru. Bez šaubām, ka tieši kontaktlēcas cenas ir atkarīgas no dažādiem iemesliem, kā no nēsāšanas termiņa, tā arī cietuma un kādam mērķim tās ir domātas. Taču visu laiku, pasūtot kontaktlēcas internetā, iespējams salīdzināt produktus pie vairākiem pārdevējiem un tad veikt savu izvēli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *