Mūsdienu trends – kolagēns matiem vai ādai

Uztura bagātinātājs – kolagēns ir un būs galvenais strukturālo olbaltumvielu tips organismā, kam būtu svarīga loma veselu locītavu, nagu vai arī citu ķermeņa audu veidošanā. Turklāt dabiskais kolagēns būs pamats daudz sarežģītākām ķermeņa struktūrām, kā piemēram, kauliem un zobiem, skrimšļiem un arī iekšējiem cilvēka orgāniem. Kolagēns notur mitrumu ādā, kurš sniedz iespēju būt stingrai, gan arī minimāli pasargā ādas virsējo slāni no ultravioleto staru ietekmes. Citiem vārdiem sakot, kolagēns jau ir būtiska cilvēka dermas daļa, tieši bez tās tā nevar saglabāt savu jaunību un veselīgo izskatu. Kāpēc mums nāk pie sirds uztura bagātinātāji, kā arī izmantošanā nonāk kolagēna pulveris, tabletes vai dzeramais kolagēns? Jo jau trīsdesmit gadu vecumā kolagēna sintēze sāk ātri mazināties, kas tad noved pie pašas dermas plānuma, ļenganuma kā arī sausuma. Uzrodas pirmās grumbiņas, novājinās locītavas un kauli, kā arī ķermeņa spēja dziedēt pakāpeniski samazinās. Tāpēc kolagēna lietošana kļūst tieši par katras dienas daļu vairumam no mums.

Kādam nolūkam konkrēti dabisko kolagēnu pielieto?

Kāda veida eksistē kolagēna veidi? Ir daudz dažādu kolagēna tipu, bet 5 tiek uzskatīti tieši par izplatītākajiem. 5 biežāk sastopamie veidi iekļauj I, II, III, IV, V tipa kolagēns. Tieši šie kolagēna tipi jau ir absolūti neaizvietojama ķermeņa daļa. Pirmā tipa pats kolagēns ir visvairāk sastopamais olbaltums, kas ir mūsos. Viennozīmīgi tas palīdz veidot ādu, skrimšļus, cīpslas, asinsvadu sienas, kā arī citus saistaudus. Ja Jums nepieciešams kolagēns ādai, šajā gadījumā 1. tips būs labākā alternatīva. Kāda tieši tipa kolagēns var tikt nosaukts par visvieglāk uzsūcamo? Tad tas ir zivs vai jūras dabiskais kolagēns. Gadījumā ja mums vajadzīgs kolagēns locītavām un skrimšļiem, tas būs 2. tips, kas būs svarīgākais kolagēns skrimšļos. Tie uztura bagātinātāji, kuri satur vistas kolagēnu, piemēram, vistas kaulu buljona kolagēna pulveris, tas ir galvenais II tipa kolagēna dabūšanas avots. Trešais tips ir fibrilārs kolagēns, kas jau ir pamata mūsu ādas un orgānu elements, tas tiek uziets tanīs pat vietās, kur 1. tips. 5. tipa dabiskais kolagēns ir un būs nozīmīgs grūtniecēm placentas veidošanā. Pats galvenais būtu zināt, vai, piemēram, priekš Jums vajadzīgs kolagēns ādai vai, piemēram, locītavām, bet tad piemeklēt sev atbilstošo tipu.

Kolagēns locītavām vai jau matiem – kādā veidā nopirkt?

Tad, kad būtu vajadzīgs kolagēns, pirkt to iespējams ne tikai aptiekā uz vietas, bet arī, piemēram, onlainā. Kaut gan centieties uzzināt vairāk konkrēti par pārdevēju, kā arī viņa imidžu, tā kā tie uztura bagātinātāji būs jāuzņem iekšķīgi. Noskaidrojiet sev, kāds būtu vajadzīgs tips – kolagēns matiem vai arī kolagēns kauliem, muskuļiem. Protams, pirms pirkt jau ir nepieciešams uzzināt, kāda ir kolagēna lietošana. Vispār pastāv dzeramais kolagēns, kas jau būs gatavā formā. Viennozīmīgi šis būtu ļoti viegli sagremojams, pie tam ir atbilstošs arī cilvēkiem, kuri cieš no gastrīta un enterīta. To ir ērti uzņemt, kā arī tāda lieta nav pašam jāgatavo – viena pudele satur ikdienas devu 5 g. Plaši tiek pielietots kolagēna pulveris, kurš tad tomēr ir vienkārši uzņemams. Taču, ja šis kolagēns pirkts tiek nevis paciņas veidā, tad dzēriens būs jātaisa pašiem, kas tad ceļojumu ziņā nav īpaši ērti. Kapsulas un tabletes jau ir visērtākais lietošanas paņēmiens, kuru var ņemt līdzi uz darbu vai ceļojumā. Nenoliedzami, ja būs izvēlēts kolagēns, atsauksmes ir tā lieta, ko tieši ir jāizlasa pirmām kārtām, tā varēsiet atrast piemērotāko risinājumu priekš sevis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *