Tapetes, linolejs, parketa dēļi – pārdomāta materiālu izvēle

Dzīvokļa remontdarbi jau ir laikietilpīgs un vēl izmaksu ziņā dārgs prieks. To negribās veikt atkārtoti. Viennozīmīgi tas ir iespējams, ja apdarē piemeklējat “spēcīgus” apdares materiālus – tos, kuriem nevarēs kaitēt netīrumi, nokrituši trauki, dzīvnieku nagi un regulāra tīrīšana. Bez šaubām, uzsākot remontu, katrs savā galvā redz to bildi, kurai galu galā būtu jāsanāk. Taču, lai arī tieši tas tā ir, nepietiek vienīgi ar pieskaņotu apdares materiālu atlasi un remonta piederumiem. Sienu apdare ir jāizraugās, ievērojot istabas izmantošanas īpašības. Kādām īpašībām jāpievērš vērība, izvēloties materiālus apdarei un santehniku? Kādos tieši veikalos šo visu var iegādāties? Centīsimies uzzināt tālāk.

Tapetes, lamināta grīdlīstes, flīzes – ko papildus iespējams izvēlēties apdarei?

Remontdarbi – grīdas seguma un vēl sienu apdares izvēlēšanās, tiek pētīta santehnika un meklētas mēbeles pēc pasūtījuma vai gatavas. Kā tad nekļūdīgi piemeklēt sienu apdari? Labāk būs pieskaņot grīdai, lai mēģināt radīt vienotu veidolu. Kā piemēram, kad labāk patīk pelēks parkets, tad uz sienām iederēsies tapetes baltā krāsā vai arī krāsotas sienas, piemēram, ar akcenta sienām pelēkā krāsā. Tas, kas ir piemērotāks sienu apdarei – papīra tapetes, gatavas krāsotas sienas vai arī dažādas mozaīkas flīzes, ir atkarīgs no cilvēka idejām kā arī telpas. Kā piemēram, bērnistabā būs piemērotas foto tapetes, šajā gadījumā var būt izvietots skaists attēls, ko pēc tam var pamainīt. Savukārt, piem., vannas istabā labas būs flīzes. Grīdām labi iederēsies parkets vai arī lamināta grīdlīstes, bez tam šodien lamināts pilnībā atdarina dabīgo koksni, taču ir jūtami izdevīgāks par parketu. Var pat mīksto grīdas segumu likt, kas tad vislabāk iederēsies guļamistabās. Tagad daudziem jauninājums ir linolejs, tā kā tas jau ir pilnveidots – šodien linolejs jau ir ļoti spēcīgs, var slāpēt trokšņus, turklāt tas ir mīksts. Tādējādi nav bail, kad mazulis savainosies vai arī saplīsīs kāds virtuves trauks. Un būtiska lieta jau ir santehnika – keramikas, akmens izlietnes, tualetes podi ar jau iebūvētu un vēl brīvi stāvošu ūdens kasti, pie sienas piekaramie tualetes podi, kas ir ļoti komfortabli izmantošanā. Nevienu vairs nepārsteigsi ar kluso aizvēršanas funkciju, taču podos tagad ir iestrādāts ūdens ekonomijas režīms, kas jau būtu samērā būtiska lietošanas opcija. Tāpēc ieteicams tuvāk iepazīties ar modernās santehnikas tehnoloģiju jaunumiem.

Rīgas veikali – kur doties pēc materiāliem?

Latvijā jau ir ļoti daudz būvniecības veikalu. Taču visbiežāk tādi veikali ir jau kā lieli lielveikali, kuros konsultanti nereti paši nav informēti tieši par apdares materiālu klāšanu vai kādām īpašībām. Tāpēc ir rekomendējams savu vērību pievērst cita veida veikaliem, tāds būs apdares materiālu un interjera veikals. Šādos veikalos būs pieejami materiāli apdarei, stilu piemēri un vēl profesionāli speciālisti, kuri kvalitatīvi izlīdzēs veikt izvēli. Bez šaubām, vienmēr izlasiet rekomendācijas, lai vēlāk nenāktos vilties un aplūkojiet piedāvājuma klāstu. Šeit būtu jābūt kvalitatīviem materiāliem, kas tad jau ir sevi pierādījuši jau daudzus gadus. Un kopā Jūs spēsiet atrast labāko variantu tieši Jums!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *